Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Vychází Slovníček lékové politiky

Lekovy slovnicek titulkaZ podnětu poslance Jiřího Skalického vznikl unikátní Slovníček lékové politiky, který vydává Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D. k tomu říká:

Cílem slovníčku je přispět k lepší informovanosti a znalostem v lékové problematice. A to od přístupu léků na náš trh, přes jejich "putování" k pacientovi, až po tvorbu ceny a úhrady.

To vše je velmi složitý proces, kde se setkává řada vlivů a faktorů. Vzniká tak prostředí, které málokdo detailně zná. A to si ještě sami mnoho věcí zcela zbytečně komplikujeme podle hesla „Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě".

Po příchodu do Poslanecké sněmovny v roce 2010 jsem zjistil, že při tvorbě zákonů souvisejících s léky (ať přímo či nepřímo) by bylo dobré, aby zákonodárci, úředníci, ale i odborná a laická veřejnost měli přesný a jednotný výklad používaných pojmů a procesů tak, aby se občas v té "lékové džungli" neztráceli.

Proto jsem, i na základě vlastních zkušeností, oslovil AIFP. Ve spolupráci s odborníky vznikla první část "díla", o kterém jsem přesvědčen, že může být při orientaci v této problematice užitečné.

 

Slovníček lékové politiky ke prolistování ZDE.


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK