Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Dostihový klub prožil úspěšnou sezonu

Zlaty pohar HamacekSkalickyHolcakMatusky foto Milan KricekPardubický Dostihový klub, založený před dvaceti lety, významně přispěl k úspěšné dostihové sezoně roku 2014. Naplnil účel svého založení a výrazně se podílel nejen na propagaci dostihů a závodiště, ale také celého města a regionu. Vždyť dostihy jsou rodinným stříbrem Pardubic!

 

Dostihový klub se v letošní sezoně podílel na dotacích hned dvou dostihů a díky svému prezidentu Jiřímu Skalickému i na realizaci a propagaci novinky dostihové sezony – Poháru předsedy Poslanecké sněmovny. Touto prestižní klasickou steeplechase vznikla tradice nového vrcholu první poloviny sezony. „V tzv. sněmovním poháru určitě chceme pokračovat, stejně jako letos chceme i v příštím roce znovu finančně přispívat na pardubické dostihy,“ říká prezident Dostihového klubu Jiří Skalický.

V letošní sezoně se Dostihovému klubu podařilo prodat významné množství vstupenek. Řada členů Dostihového klubu, kterých je v současné době na 118, různou formou také přispěla k zajištění financí a propagace a díky tomu se dařilo podpořit dotace více dostihů než v sezonách minulých. „Naplnili jsme tak jeden z účelů založení Dostihového klubu. Ten vznikl před dvaceti lety z potřeby zachránit upadající dostihy, dnes pomáhá k propagaci rodinného stříbra Pardubic, tedy dostihů,“ dodává prezident Skalický. Povědomost o pardubických dostizích, a to nejen o Velké pardubické, se daří šířit také díky množství významných hostů – osobností, které dostihy v letošním roce navštívily.

„V tomto trendu chceme rozhodně pokračovat i v příštím roce. Na výroční schůzi Dostihového klubu jsme se dohodli, že se všichni pokusíme různými formami podpořit propagaci a organizaci dostihů. Mimo jiné budeme do Pardubic zvát naše známé, přátelé i obchodní partnery, abychom jim prezentovali krásu dostihů, závodiště i našeho města,“ prozrazuje prezident Dostihového klubu Jiří Skalický.

První dostihový mítink sezony 2015 se uskuteční v tradičním termínu 8. května a vyvrcholí v říjnu jubilejní 125. Velkou pardubickou.

Zlaty pohar foto Milan Kricek

Zlaty pohar HamacekSkalickyHolcakMatusky foto Milan Kricek


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK