Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Vánoční besídka v Lentilce potěšila nejen děti

vanocni besidka Lentilka 2V Dětském rehabilitačním centru LENTILKA v Pardubicích slavily Vánoce předčasně. V "Oranžové lentilce", tedy v oddělení s podporou pro děti s autismem se dárky nadělovaly už 15. prosince. Radost z nich měly nejen děti, ale i jejich rodiče a další dospělí kamarádi - včetně poslance Jiřího Skalického. Ten jako patron této třídy přispěl na pořízení hraček a potřebných pomůcek.

"Lentilku podporuji už celou řadu let. Navštívit děti, které sem docházejí, je vždy milé. Lentilka dětem poskytuje přesně to, co potřebují - klidné prostředí a profesionální péči," řekl při návštěvě Lentilky Jiří Skalický.

Lentilka je příspěvkové a nestátní zdravotnické zařízení, které od roku 1992 poskytuje rehabilitační, logopedické, pedagogicko-výchovné, speciálně-pedagogické a ošetřovatelské služby. V dubnu roku 2011 k tomu přibyla ergoterapeutická péče pro děti se zdravotním postižením. Kromě ambulantních pracovišť provozuje také denní stacionář pro děti se zdravotním postižením. Určen je pro děti předškolního věku se zdravotním postižením jako jsou poruchy hybnosti, opožděný psychomotorický vývoj či poruchy autistického spektra.

vanocni besidka Lentilka 2

vanocni besidka Lentilka 1

vanocni besidka Lentilka 6


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK