Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Lázeňský pavilon „Bílý“ slouží nemocným Alzheimerovou chorobou

DSC 0203Jedno z mála komplexních zařízení v Pardubickém kraji poskytujících péči lidem trpícím Alzheimerovou chorobou vzniklo v Léčebných lázních Bohdaneč. Proměnou prošel pavilon „Bílý“, který nabídne klientům kvalitní péči. O novou službu lázní se zajímá i poslanec a člen Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Jiří Skalický.

 

Pavilon Bílý nabízí komplexní celodenní péči až pětapadesáti klientům s Alzheimerovou chorobou. Léčebné lázně tak rozšiřují své služby a nabízejí zcela nové, moderní zařízení jakých je v Pardubickém kraji jen velmi málo. „O osoby trpící Alzheimerovou chorobou se většinou starají buď denní stacionáře, nebo jsou pro ně určena oddělení domovů pro seniory a dalších podobných zařízení. Lázně budou nabízet komplexní sociální i zdravotní péči, mají k tomu nejen zázemí, ale i kvalifikovaný personál,“ vysvětlil poslanec Jiří Skalický, který si vznikající zařízení osobně prohlédl. Ředitel společnosti Léčebné lázně Bohdaneč Jiří Vitík jej provedl objektem pavilonu Bílý, který prošel rekonstrukcí s náklady ve výši cca 60 milionů korun. Je vybaven jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji, samozřejmostí jsou terapeutické místnosti, moderní technologie a prostory pro volnočasové aktivity. V části přízemí tohoto pavilonu bylo navíc zrekonstruováno moderní wellness, které je ale stavebně odděleno. Přístupné bude nejen lázeňským hostům, ale i veřejnosti. „Činnost bohdanečských lázní dlouhodobě sleduji a snažím se jim v rámci svých možností pomáhat. Jsou to jediné lázně v mém regionu a jsem přesvědčen, že mají své místo a svůj význam nejen v návaznosti na následnou zdravotní péči, ale i z pohledu zaměstnanosti či cestovního ruchu,“ dodal Jiří Skalický.

Léčebné lázně Bohdaneč se zaměřují především na léčbu pohybového aparátu, zajišťují léčbu dlouhodobých potíží i předoperačních či pooperačních stavů. Velmi dobrého jména dosáhly v oblasti rehabilitace totálních endoprotéz. V posledních letech se snaží své služby rozšiřovat a vytváří k tomu podmínky i rekonstrukcemi jednotlivých pavilonů či rozsáhlého lázeňského parku, který areál lázní obklopuje.

DSC 0159

DSC 0168

DSC 0192


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK