Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Léčebné lázně Bohdaneč otevřely Centrum spokojeného stáří Alzheimer Care

tn zoom obrazek 1333Ve čtvrtek 26. března 2015 Léčebné lázně Bohdaneč slavnostně otevřely Centrum spokojeného stáří, které je součástí dvou unikátních center patřících pod značku Alzheimer Care. Tato centra poskytují celoroční 24hodinovou sociální a zdravotní péči klientům trpících některou z forem stařecké demence. Zázemí pacientům s Alzheimerovou chorobou poskytl rekonstruovaný pavilon "Bílý". O novou službu léčebných lázní se dlouhodobě zajímá i poslanec a člen Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Jiří Skalický. „O osoby trpící Alzheimerovou chorobou se většinou starají buď denní stacionáře, nebo jsou pro ně určena oddělení domovů pro seniory a dalších podobných zařízení. Lázně budou nabízet komplexní sociální i zdravotní péči, mají k tomu nejen zázemí, ale i kvalifikovaný personál,“ komentoval již dříve snahu lázní Jiří Skalický, který také ocenil vstřícný přístup Ministerstva zdravotnictví. "Je potěšujicí sledovat, že si ministerstvo uvědomuje význam takových zařízení a věnuje problematice alzheimerovy choroby pozornost."

Podle Světové zprávy o Alzheimerově chorobě trpí demencí, což je hlavním příznakem této nemoci, v současné době více jak 38 miliónů lidí. Odborníci se domnívají, že se toto číslo v roce 2030 zdvojnásobí a do roku 2050 více než ztrojnásobí, což znamená, že podle prognóz v roce 2050 bude na světě více jak 115 000 000 osob trpících Alzheimerovou chorobou, označované také jako nemoc 21. století.Odhaduje se, že v České republice trpí demencí více než 120 000 osob.

Proto se Léčebné lázně Bohdaneč začaly věnovat nejen léčbě pohybového aparátu, ale rovněž péči o klienty s tímto onemocněním, pro které byl kompletně zrekonstruován lázeňský pavilon Bílý. Rekonstrukce, která probíhala od června 2014 s celkovými investičními náklady 66 mil. Kč, zcela změnila tvář tohoto pavilonu, který nyní disponuje kapacitou 51 lůžek. Pavilon má novou vnitřní dispozici i vybavení - vše je uzpůsobené klientům trpících stařeckou demencí, pro které jsou v Centru spokojeného stáří Alzheimer Care připraveny speciálně vybavené pokoje se samostatným sociálním zařízením a moderním zázemím. Nejen toto vybavení centra maximálně zkvalitňuje komfort života klientů, ti zde mají k dispozici rovněž širokou škálu nejnovějších terapeutických metod (akviziční, rehabilitační, relaxační), ale i rozmanité příležitosti pro aktivní trávení volného času. Klienti mohou využít zázemí okolního lázeňského parku a zapojit se mohou i do široké škály připravených volnočasových aktivit. Využít mohou i široké nabídky lázeňských služeb.

U příležitosti slavnostního otevření již druhého centra Alzheimer Care byl nově zrekonstruovaný lázeňský pavilon Bílý otevřen i široké veřejnosti, která v hojném počtu využila Dne otevřených dveří Centra spokojeného stáří, ale i možnosti posedět i v rovněž zrekonstruované Nové lázeňské kavárně a ochutnat poctivé lázeňské zákusky. Rekonstrukce kavárny probíhala na přelomu roků 2014 a 2015 a vyžádala si investici více jak 1,2 milionu korun. Rekonstrukce byla vedena tak, aby odpovídala vysokým nárokům příchozích hostů.

tn zoom obrazek 1327

DSC 0168

Fotogalerie ZDE


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK