Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

V krajském kole dějepisné soutěže vyhrál tým Gymnázia Ústí nad Orlicí

Gymn. Ústí nad Orlicí 1. místoVe středu 8. dubna se na Gymnáziu, Pardubice, Mozartova ul. uskutečnilo krajské kolo dějepisné soutěže studentů gymnázií ČR a SR organizované Gymnáziem Cheb. Záštitu nad krajským kolem v Pardubicích převzal poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Prim. PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

 

Soutěž, jejímž tématem letos byly znalosti dějin Protektorátu Čechy a Morava a Slovenského státu od roku 1939 do osvobození, je jedinou soutěží pro vyšší stupeň gymnázií v ČR. Soutěž má status mezinárodní vzhledem k zapojení gymnázií i ze všech krajů Slovenské republiky.
Krajská kola se skládala ze tří kol písemných testů, které společně řešily tříčlenné týmy gymnázií. V Pardubickém kraji je vyslalo celkem 13 škol. Testy připravovali renomovaní historici z akademické půdy s garantem doc. Mgr. Jaroslavem Šebkem Ph.D. z Historického ústavu AV ČR. Velmi vysoká úroveň testů požadující znalosti výrazně přesahující znalosti z gymnaziální výuky skutečně prověřila hloubku přípravy všech účastníků. Vítězem se stal tým Gymnázia Ústí nad Orlicí (viz foto). Společně s týmem Gymnázia Dašická a Gymnázia Vysoké Mýto budou reprezentovat Pardubický kraj na podzim v mezinárodním finále v Chebu.
Blahopřejeme vítězům a přejeme úspěšné finále!

Mgr. Marek Výborný
ředitel gymnázia

Gymn. Ústí nad Orlicí 1. místo


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK