Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Dostihová sezona má za sebou úspěšnou premiéru

dostih vl.tluchore 1Ve sváteční den 8. května odstartovala na pardubickém závodišti letošní dostihová sezona. První dostihový den, kterému přálo počasí, přilákal několik tisíc diváků. Čekal na ně zajímavý program, a to nejen dostihový. Další sezonu zahájil také Dostihový klub, který na závodišti působí už více než dvacet let. Tehdy vznikl s cílem podporovat pardubické dostihy a tento cíl trvá dodnes. První letošní dostih s podporou klubu se běžel už při Zahajovacím dostihovém dnu. Věnován byl nedávno zesnulému veterináři a někdejšímu předsedovi představenstva Dostihového spolku a.s. Vladimíru Tlučhořovi.

Ve steeplechase cross country III. kategorie na 4000 metrů, která byla vypsána pro pětileté a starší koně, zvítězil osmiletý Cherwick z dostihové stáje dr. Charvát. Připravuje jej zkušený trenér Čestmír Olehla, který do sedla tak trochu nevyzpytatelného koníka angažoval žáka Jakuba Spáčila. Úspěšnému mladíkovi osobně gratulovali člen prezidia Dostihového klubu Jiří Skalický, prezident Komory veterinárních lékařů ČR Karel Daniel a také bratr Vladimíra Tlučhoře Miloš.

Další dostihový mítink se na pardubickém závodišti koná v sobotu 23. května. Na programu je první ze čtyř kvalifikací na letošní 125. ročník Velké pardubické. Uzávěrka prvního kola přihlášek do tohoto nejtěžšího a nejstaršího dostihu kontinentální Evropy je 14. května 2015.

dostih vl.tluchore 1

dostih vl.tluchore 2

dostih vl.tluchore 3

foto: Milan Křiček


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK