Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Přehlídka bezpečnostní a obranné techniky na IDETu

032 LargeBrněnské výstaviště hostí mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2015. Jeho slavnostního zahájení v úterý 19. května se účastnili členové Výboru pro obranu, včetně Jiřího Skalického. Pozvání přijal i ministr obrany Martin Stropnický a významné zahraniční armádní delegace. Součástí zahájení byla slavnostní přehlídka čestné jednotky Armády ČR a přelety armádních letadel a vrtulníků.

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. Je koncipován jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl. Koná se s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Největším vystavovatelem je Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Veletrh navštíví zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování z 20 zemí světa.

Součástí veletrhu je zajímavý odborný doprovodný program, kde experti na obranné a bezpečnostní technologie diskutují o aktuálních tématech. Zahajovací konference Security Trends se bude zabývat zejména trendy, hrozbami a výzvami v oblasti bezpečnosti, novými technologickými trendy pro bezpečnější Evropu a vědou a výzkumem jako prostředkem pro rozvoj společnosti.Univerzita obrany Brno tradičně pořádá odborné konference CATE (Community-Army-Technology-Environment).

Dynamické ukázky vojenské techniky budou k vidění na polygonu IDET Arena. Nejlepší inovační exponáty obdrží ocenění Zlatý IDET.

Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS, Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET a Mezinárodní veletrh prostředků osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí INTERPROTEC.

čerpáno z http://www.bvv.cz/idet/

037 Large


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK