Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Rozsáhlá rekonstrukce kladrubského hřebčína se blíží k závěru

kladruby3Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem, jedna z nejvýznamnějších památek Pardubického kraje, prochází nákladnou rekonstrukcí. O její průběh, ale také o chod samotného hřebčína, se zajímal i poslanec Jiří Skalický (TOP09) a to v rámci svých pracovních cest po Pardubickém kraji. 

Stavební práce v Kladrubech mají být dokončeny do 30. září 2015, pak ještě vedení hřebčína čeká „papírování“. Rekonstrukcí prochází všechny památkové objekty od stájí přes jízdárnu, hříbárnu či kočárovnu až po objekty zámku, kostela či hřbitovní kapli. Jde o projekt za 300 milionů korun dotovaný z Evropské unie. Poslední rozsáhlejší rekonstrukcí prošel hřebčín v roce 1978, úplně vystěhován jako dnes byl před 150 lety.

V médiích toho bylo o hřebčínu a rekonstrukci napsáno mnoho, proto jsem chtěl vše vidět na vlastní oči. Přesvědčil jsem se, že je hřebčín v dobrých rukou a už zanedlouho budeme mít v kraji další místo, na které můžeme být hrdi a snad i druhou položku na seznamu UNESCO,“ řekl poslanec Skalický. Národní hřebčín usiluje o zapsání na seznam UNESCO celé kulturní krajiny, tedy původní obory s rozlohou přibližně 1200 ha. 

kladruby2

kladruby1


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK