Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

V Pardubicích chystají dostihový pohár zemí Visegradu

Pohar V4 SkalickyMSkalickyJŠurda HamáčekSawkaPesciPardubice kromě perníku nebo chemického průmyslu dosáhli evropského věhlasu i díky dostihům. Od roku 1874 se tu běhá nejtěžší a nejstarší dostih kontinentální Evropy známý jako Velká pardubická. Tento legendární závod je od roku 2010 také součástí mezinárodního seriálu Crystal Cup, který znají i na závodištích ve Francii, v Irsku, Belgii, Itálii a samozřejmě v Pardubicích. Ale pardubické závodiště iniciovalo ještě jeden mezinárodní seriál, a to sérii překážkových dostihů zemí tzv. V4.

Pohár Visegrádské skupiny bude seriálem překážkových dostihů, které budu odběhnuty na čtyřech středoevropských závodištích. Do projektu, jehož iniciátorem je pardubický Dostihový spolek, jsou zapojena závodiště v Bratislavě, Wroclavi a Budapešti, tedy ve všech čtyřech zemích Visegradské skupiny. A že to s Pohárem myslí vážně, to stvrdili zástupci závodišť podpisem memoranda právě v kulisách Velké pardubické.

Dohled nad projektem převzal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, kterého pro pardubické dostihy nadchnul poslanec a exprezident Dostihového klubu Jiří Skalický. „Přivítal jsem tuto aktivitu, je to další krok k rozvoji pardubických dostihů. Pokud se vše podaří, vznikne tu nová nadnárodní tradice, která nabídne nejen českým majitelům – ale i zahraničním stájím – poměřit své síly v prestižním seriálu dostihů,“ komentoval záměr pardubického závodiště Jiří Skalický. „Jsem rád, že se tahle myšlenka líbí i panu předsedovi Hamáčkovi. Jsem přesvědčen, že to Poháru Visegrádské skupiny dodá na lesku a vážnosti,“ dodal ještě Skalický. Příprava cyklu překážkových dostihů je teprve na počátku, iniciátoři myšlenky ale věří, že Pohár bude do dostihových kalendářů už brzy zařazen.

Pohar V4 SkalickyMSkalickyJŠurda HamáčekSawkaPesci

Zleva: místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Pardubice Michael Skalický, poslanec Jiří Skalický, Marián Šurda (Závodisko Bratislava), předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, Jerzy Sawka (Wroclav) a Istvan Pesci (Budapešť)


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK