Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Jezdecké soutěže v kulisách barevného podzimu udělaly tečku za sezonou

rozluckova vsestrannost 49Letošní sezona na pardubickém závodišti je u konce. Tečku za ní o uplynulém víkendu udělala Rozlučková všestrannost. Při nádherném slunečném počasí se v těchto soutěžích představilo na sto čtyřicet koní a jezdců. Během dvou dnů museli zvládnout drezuru, parkur a terénní jízdu s několika přírodními i umělými překážkami.

Soutěže všestrannosti se na pardubickém závodišti velkému zájmu těší pravidelně. Kvůli vysokému počtu závodníků musejí být často rozděleny do více dnů. I tentokrát začínaly drezurní zkoušky už v sedm hodin ráno. „Pardubické závodiště se svým prostředím a atmosférou může rovnat špičkovým jezdeckým areálům. Jezdcům se tu líbí, podmínky pro konání soutěží jsou kvalitní a stále se zlepšují. Proto mě velmi těší, že se v příštím roce v Pardubicích uskuteční i Mistrovství České republiky ve všech soutěžních kategoriích,“ pochvaluje si poslanec Jiří Skalický, který je velkým podporovatelem závodů všestrannosti už mnoho let. A také proto se rozhodl vzít si zmiňované mistrovství republiky pod patronát. „Na přípravě pardubických soutěží všestrannosti se podílí také Petr Veselovský, zkušený jezdec, trenér a účastník mnoha mezinárodních soutěží. V příštím roce navíc má být trenérem české reprezentace. To je další záruka, že pardubické závodiště nabídne skutečně kvalitní soutěž,“ dodává Skalický.

Soutěže všestrannosti se na pardubickém závodišti konají pravidelně už téměř dvacet let, od roku 2000 se tu konají i kvalifikační kola Zlaté podkovy. Všestrannost, díky svému původu v armádním sportu, je někdy nazývána také jako military. Její tři disciplíny vychází z dovedností, které museli zvládnout armádní koně. Jedná se o drezurní zkoušku, parkur a také terénní zkoušku, kdy koně musí v daném čase zvládnout trať s několika překážkami. První soutěže všestrannosti se konaly po roce 1900 v Paříži, v roce 1912 se poprvé objevily i na olympijských hrách ve Stockholmu.

rozluckova vsestrannost 6

rozluckova vsestrannost 8

rozluckova vsestrannost 29


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK