Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Rychlostní silnice R35 má volnou cestu

Příští rok na jaře začnou platit spravedlivější pravidla výkupu pozemků

Poslanci ve zrychleném čtení schválili novelu zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury. Změny se týkají především velmi diskutované ceny výkupu pozemků. Současná legislativa umožňovala ministru dopravy ceny vykupovat až na šestnáctinásobek ceny pozemku, ovšem bez jasných pravidel, kdy lze tuto výjimku použít. Novela, která bude účinná od 1. března 2016, sjednocuje cenu na osminásobek obvyklé ceny určené znalcem.

„Říkám „konečně!“,“ komentoval novelu bezprostředně po jejím schválení poslanec Jiří Skalický (TOP09). Právě on patřil ke skupině poslanců, kteří současná pravidla od samého začátku kritizují. „Současný zákon je nejasný, nepružný, chaotický a výkupy pozemků jen komplikuje. Novela konečně nastavila jasná a spravedlivá pravidla pro všechny majitele pozemků, které stát potřebuje vykoupit. V našem kraji se to týká především rychlostní komunikace R35 a některých obchvatů měst, jejichž příprava a výstavba má teď snad už volnou cestu,“ vysvětlil Skalický.

Novela je iniciativou skupiny poslanců Františka Laudáta (TOP09), Zbyňka Stanjury (ODS) a Martina Kolovratníka (ANO). „Právě s kolegou z Pardubického kraje Martinem Kolovratníkem jsme se problematice dlouhodobě věnovali. Úprava pravidel výkupu pozemků měla od samého začátku mou velkou podporu,“ dodal ještě poslanec Jiří Skalický.


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK