Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Přivaděč R35 u Litomyšle má své řešení

Přivaděč R35 u Litomyšle mapaTrasování rychlostní silnice, dnes už dálnice číslo 35 kolem Litomyšle, je už dané. Diskuze ale vyvstává kolem jedné z křižovatek, která má napojit severní část kraje k R35, resp. k Litomyšli. V současné době jsou do plánů zakresleny tři. Podle některých politiků je to zbytečně mnoho.

 

„Jsme toho názoru, že by křižovatky měly být pouze dvě – lidově řečeno před a za městem. Navíc ta „prostřední“ přivede všechnu dopravu od České Třebové a Ústí nad Orlicí přímo do Litomyšle,“ říká k problematice zastupitel města Litomyšl Miroslav Nádvorník (TOP09), který se o problematiku zajímá nejen v městském zastupitelstvu, ale společně s poslancem Jiřím Skalickým (TOP09) řeší tuto záležitost i s Pardubickým krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. V uplynulých dnech o aktuálním vývoji jednali i s ředitelem pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic ČR Bohumilem Vébrem. „Dobrá zpráva je, že o umístění křižovatek a napojení R35 u Litomyšle se stále jedná. Aktuálně se pracuje na dokumentaci k územnímu rozhodnutí a propojení křižovatky „sever“ ve směru do centra města je podle posledních informací údajně převedeno do tzv. rezervy,“ dodává Nádvorník. Podle jeho názoru je nejlepším řešením dopravu ze severního směru přivést k R35 přes Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou ve směru na Svitavy, odkud mohou řidiči pohodlně pokračovat směrem na Moravu, ale i na Vysočinu. „Obchvaty těchto měst jsou v plánu, nebo dokonce už připraveny. Obchvat Svitav by se měl začít stavět už příští rok,“ dodává k tématu poslanec Skalický.

V letošním roce bude dopracována dokumentace pro územní rozhodnutí na všechny úseky R35 v Pardubickém kraji. Už v létě by měla být dokončena křižovatka v Opatovicích nad Labem, navazující úseky z Opatovic do Časů a Ostrova by pak měly být podle optimistických plánů hotové do konce roku 2019. V červenci letošního roku se předpokládá zahájení záchranného archeologického průzkumu. Současně jsou dokončovány výkupy pozemků potřebných pro výstavbu této klíčové komunikace.

Přivaděč R35 u Litomyšle mapa


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK