Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Léčebné lázně Bohdaneč otevírají novou Medical Wellness Clinic

Medical Wellness ClinicVe čtvrtek 7. dubna 2016 v Léčebných lázních Bohdaneč otevírají Medical Wellness Clinic, která propojuje klasickou západní medicínu s východními léčebnými postupy. Tato specializovaná klinika je první svého druhu v českém lázeňském prostředí. O kliniku se živě zajímá i poslanec, člen Výboru pro zdravotnictví Jiří Skalický, pod jehož patronací se slavnostní otevření centra koná.

 

Když je duše nemocná, tělo lze jen těžko uzdravit. Tak by se stručně dala charakterizovat filozofie celostní medicíny či psychosomatiky, oboru, který v zdravotních obtížích hledá i jiné, než čistě biologické příčiny. „Život je dnes velmi stresující, což nám někdy způsobuje takové zdravotní potíže, na které klasická medicína nemusí vždy znát jednoznačnou odpověď,“ říká Ing. Jiří Vitík, statutární ředitel Léčebných lázní Bohdaneč.

Při celostním přístupu se lékař kromě fyziologických faktorů zaměřuje také na psychosociální rovinu pacienta. „Jak jsme spokojeni ve svém osobním životě, jak pociťujeme mezilidské vztahy, pracovní realizaci, jak relaxujeme či jak se stravujeme – to všechno jsou faktory, které se mohou negativně otisknout do těla v podobě nemoci,“ upřesňuje Ing. Jiří Vitík, a dále dodává: „Tělesné problémy často souvisejí s psychikou. Proto jsme se rozhodli rozšířit naše portfolio služeb právě v podobě této specializované kliniky.“

Celostní medicína si v Evropě získává stále větší oblibu a psychosomatický přístup se právem etabluje do téměř všech lékařských oblastí. Medical Wellness Clinic se zaměřuje především na léčbu dlouhodobých zdravotních problémů, kombinuje tradiční léčebné procedury s wellness prvky a alternativními formami medicíny. Klient léčbu může absolvovat v rámci svého lázeňského pobytu nebo docházet na terapii ambulantně.


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK