Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Pardubické závodiště o víkendu navštívilo šest tisíc lidí

KVA rej kočárůO první zářijovém víkendu hostilo pardubické závodiště největší setkání a koní v České republice. Na dva dny otevřelo brány mezinárodní výstavě Koně v akci, kterou navštívilo šest tisíc diváků. V programu vystoupilo na 450 koní všech plemen - od těch nejmenších až po chladokrevné "obry". Letošním tématem bylo Koně a sport, a proto byl už tak rozmanitý program výstavy rozšířen třeba o Mistrovství ČR haflingů v sedlových disciplínách nebo o finále Kritéria mladých koní ve všestrannosti.

V hlavním programu pořadatelé připravili několik skutečně zajímavých vystoupení, poprvé do Pardubic přijel třeba i český zaříkávač koní. V chovatelském programu se úplně poprvé v České republice představila chladnokrevná plemena Drum Horse a Clydesdale. Nechyběly ukázky koňského pola, klusáckých dostihů, rodeových disciplín a mnoho dalšího. Na své si přišly i děti, pro které byl připraven program na dětských stanovištích, které se mohly projet na koních nebo si práci s koňmi vyzkoušet "na vlastní kůži".

Nedílnou součástí výstavy je také spotřebitelská soutěž regionálních potravin MLS Pardubického kraje, nebo také Dožínky pardubického okresu.

"Výstava je jednou z největších a divácky nejvyhledávanějších akcí na pardubickém závodišti. Což mě jako patriota a člověka, který rozvoji závodiště rád napomáhá, těší. Věřím, že pořadatelům se podaří vysoký standard výstavy udržet a už teď se těším na další zajímavý program v roce 2017," komentoval letošní ročník výstavy Jiří Skalický.

Další informace o výstavě lze nalézt na www.pardubice-racecourse.cz

KVA zaříkávač koní

KVA tah


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK