Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Jiří Skalický: Jasná vize je klíčem k úspěchu

VIZE 2030 webPardubice se staly městem, kde odstartoval projekt VIZE 2030. Ten bude postupně představen ve všech krajích České republiky. Stojí za ním tým odborníků jedné z parlamentních stran, konkrétně TOP 09. Předvídá vývoj české společnost a její směřování a plánuje, jak docílit moderní, bezpečné a prosperující země.

Podle „TOPky“ je to první plán fungování České republiky s dlouhodobější perspektivou. Lidé v něm najdou změny ve vzdělávání, v dopravě, průmyslu či zdravotnictví. Zaměřuje se také na mladé lidi, počítá například s dlouhodobějšími zahraničními stážemi pro středoškoláky, ale také třeba vouchery na kulturu nebo zavedení elektronických voleb.

„Jasná vize je klíčem k úspěchu. TOPka se jí pokusila definovat v osmi oblastech od vzdělané společnosti přes moderní stát, bezpečnost a zahraniční politiku přes udržitelné finance až po životní prostředí. Z mé profese primáře Pardubické nemocnice mě samozřejmě nejvíc zajímá oblast zdravotnictví a zdravotní péče,“ stručně popisuje vizi poslanec Jiří Skalický.

Materiál VIZE 2030 jako největší problém českého zdravotnictví vidí zásadní rozpor mezi objemem finančních zdrojů a rozsahem a kvalitou poskytované péče. „Souhlasím s názorem, že bez rozsáhlé, pečlivě připravené úpravy i systému zdravotního pojištění nebude možné udržet kvalitu zdravotní péče. Ta musí být dostupná pro všechny,“ potvrzuje Skalický. S tím souvisí i efektivní hospodaření ve zdravotnictví, ale také modernizace vybavení a technologií. „Je tu ještě jeden faktor, který nesmíme podceňovat. A to je stárnutí populace. Víme, že po roce 2030 stoupne počet seniorů nad 65 let a na tuto skutečnost musí být systém českého zdravotnictví a sociálních služeb připraven,“ uzavírá poslanec Jiří Skalický s tím, že reagovat samozřejmě musí i důchodový systém. Toto ale není také záležitostí jednoho volebního období. Vize dlouhodobého řešení je nutná.


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK