Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Tradiční značka je zachráněna. Avia se vyrábí v Přelouči.

Avia 2017Od letošního září se naplno rozjela výroba nových vozů Avia v Přelouči. Firma tu plánuje vyrábět všechny typy vozidel této značky, které opět ponesou mírně inovované logo s letícím albatrosem. „Je to záchrana tradiční značky v českých rukou. A nejen to. Je to další příležitost pro zaměstnání v regionu, nová pracovní místa,“ řekl poslanec Jiří Skalický, který se prezentace nových modelů „přeloučské Avie“ osobně zúčastnil.

Ještě letos chtějí v Přelouči vyrobit 100 nových aut, od příštího roku by produkce měla stoupnout na 300 – 400 vozidel ročně. Automobilka sídlí v prostorách holdingu Czechoslovak Group, která společnost Avia Motors koupila od indické skupiny. Právě ta v roce 2013 výrobu tradiční českých avií přesunula do Asie.

„Dlouhodobě se věnuji tématu ekonomické diplomacie. Jsem přesvědčen, že bychom měli podporovat konkrétní projekty firem s produkcí výrobků s vysokou přidanou hodnotou a zahraničním obchodem. A tohle je příklad toho, že se tato strategie vyplácí. České firmy se umí prosadit na světových trzích a měli bychom být hrdí na to, že jsou skutečně české,“ dodal Skalický.

Nový model značky Avia jeho výrobci představili i na letošním 16. ročníku mezinárodního Silničního veletrhu v Pardubicích, kde patřil mezi novinky letošní sezony.

Avia 2017


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK