Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Nové sídlo městského úřadu mají v Letohradě

 

V Letohradě přestavěli bývalý Panský dům na nové sídlo tamějšího městského úřadu. Zmizel tak poslední dům, který hyzdil náměstí. Po rekonstrukci zámku jde ve městě o druhou největší investici po revoluci. Pásku stříhal a novou radnici starostovi Petru Fialovi pochválil také Jiří Skalický.

„Věřím, že i obyvatelé ocení v praxi služby a komfort v nových prostorách,“ uvedl. Letohradský rodák město navštěvuje pravidelně. „Pocházejí odtud mí prarodiče i rodiče a v okolí žijí dodnes mí příbuzní. Líbí se mi, jak si město v posledních letech vede a jak se rozvíjí.“

Nová radnice se může pochlubit i unikátní službou. Je třetím úřadem v republice (předchozí dva jsou v Praze), v němž byl instalován diskrétní informační a navigační systém společnosti Dinasys. Ocení jej hlavně slabozrací a nevidomí, obecně však funguje jako informační systém umožňující jednoduchou orientaci po budově.

Panský dům byl v minulosti využíván jako hostinec nebo internát. Kdyby nebylo dotačních titulů Evropské unie, nová radnice by v Letohradě asi nestála. Takovou investici by si totiž město dovolit nemohlo. Stavba objektu a její moderní vybavení stály zhruba 53 miliony korun, město získalo ze strukturálních fondů bezmála padesátimilionovou dotaci. 

 


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK