Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Poslanec Jiří Skalický zprostředkoval jednání o obchvatu Litomyšle

Poslanec Jiří Skalický a Miroslav Nádvorník (oba TOP 09) se sešli s ředitelem pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic ČR Bohumilem Vébrem. Jednali spolu o obchvatu Litomyšle, respektive sjezdů z této komunikace do centra města. Budou dva nebo tři? 

 

V posledních týdnech se totiž objevily rozporuplné informace o plánech výstavby sjezdů ze zmiňovaného obchvatu. V projektu se počítá se sjezdy na západní a východní straně města, tedy s využitím současné silnice I/35, a také se sjezdem ve směru od České Třebové, který by ale přivedl dopravu téměř do centra města a úplně by odříznul obec Kornice. A s tím místní radnice nesouhlasí. “Město se domnívalo, že tento “prostřední” sjezd v plánu již není aktuální, ale opak je pravdou. Rozhodl jsem se proto do debaty vstoupit jako prostředník. Během dnešní schůzky na Ředitelství silnic a dálnic ČR jsem se dozvěděl, že tady se změně projektu nebrání. Vše je však nyní nutné vykomunikovat s Pardubickým krajem, protože jde o zásah do jeho územního plánu,” vysvětluje Jiří Skalický. Oba členové TOP 09 se již minulý týden účastnili schůzky poslanců s Ředitelstvím silnic a dálnic ve Vysokém Mýtě, kde byl prezentován projekt výstavby rychlostní silnice R35. “Z Litomyšle mne kontaktovali právě na základě této schůzky,” dodává Skalický.
Při následném jednání Miroslava Nádvorníka s náměstkem hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Jaromírem Duškem už padla i možná varianta řešení. Zmiňovaný sjezd by byl pouze jednosměrný, a to ve směru do České Třebové. V opačném směru by řidiči museli zamířit na východní či západní stranu obchvatu.

 


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK