Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Hned dva sněmovní výbory navštíví v dubnu Pardubický kraj

Pardubice, 7. dubna 2014 – Pardubický kraj se v příštích dvou týdnech stane místem výjezdního zasedání výborů Poslanecké sněmovny. Region navštíví Výbor pro obranu a Výbor pro zdravotnictví. Program jednání pro ně připravil jejich člen, poslanec za Pardubický kraj Jiří Skalický (TOP09).

VÝBOR PRO OBRANU

Sněmovní Výbor pro obranu bude v Pardubickém kraji jednat ve čtvrtek 10. dubna 2014. Jeho členové navštíví několik firem z obranného průmyslu, konkrétně SVOZ Přelouč a dvě pardubické firmy ERA a RETIA. Těmto exkurzím bude předcházet středeční pracovní jednání (9. dubna) a návštěva vojenského letiště v Čáslavi. „Pardubický kraj je z hlediska obranného průmyslu významným regionem. Je tu celá řada firem, které navazují na tradici vycházející z pardubické Tesly a Vojenských opravárenských závodů v Přelouči,“ připomněl Jiří Skalický.

VÝBOR PRO ZDRAVOTNICTVÍ

Členové Výboru zdravotnictví přijedou do východních Čech o týden později a stráví tu tři dny. „Navštívíme nejprve Královéhradecký kraj a tamní Fakultní nemocnici a privátní ambulantní zařízení SANUS. Potom se přesuneme do Pardubického kraje, kde je připraven program na celé dva dny,“ popsal program výjezdního zasedání Jiří Skalický. Královéhradecký kraj poslanci navštíví ve středu 16. dubna, od čtvrtka 17. dubna pak budou v sousedním regionu. Čeká je oficiální jednání Výboru pro zdravotnictví v Léčebných lázních Bohdaneč a mimo jiné diskuze o problematice lázeňství a zdravotnictví Pardubického kraje. Připravena je také návštěva Pardubické krajské nemocnice a Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a setkání s krajskou samosprávou. Zájemci pak mohou navštívit chrudimskou nemocnici.

„Domnívám se, že výjezdní zasedání hned dvou sněmovních výborů svědčí to tom, že náš region je z pohledu témat zdravotnictví a obrany zajímavým. Zejména v obranném průmyslu patří Pardubický kraj mezi špičku a poslancům může v mnohém napovědět. V současné době se hodně mluví třeba o výrobě a možném nákupu moderních radarů pro českou armádu, na kterém se podílí české, resp. pardubické firmy společně s kolegy ze Slovenska,“ připomněl poslanec Jiří Skalický.


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK