Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Zdravotní výbor Poslanecké sněmovny navštívil východ Čech

Pardubice, 18. dubna 2014 - Třídenní návštěvu východních Čech absolvovali členové Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Kromě pracovního výjezdního zasedání jednali s řediteli a lékaři nemocnic a léčebných zařízení a setkali se i s krajskými samosprávami. Diskutovali o stavu krajského zdravotnictví, hospodaření českých nemocnic i o stavu lázeňství. Program pro své kolegy připravil člen výboru poslanec Jiří Skalický (TOP09).

Prvním bodem výjezdního zasedání byla návštěva Hradce Králové. Členové výboru navštívili tamní fakultní nemocnici a privátní ambulantní zařízení SANUS. Po setkání s krajskou samosprávou Královéhradeckého kraje se přesunuli do sousedního Pardubického kraje. Zde podobně jako o sousedů absolvovali návštěvu Pardubické krajské nemocnice, kde se setkali s managementem a primáři jednotlivých oddělení. Podle zájmu si pak členové výboru prohlédli jednotlivá oddělení krajské nemocnice. I v Pardubicích bylo připraveno setkání s hejtmanem a radními Pardubického kraje. Samotné pracovní jednání se pak uskutečnilo v Léčebných lázních Bohdaneč, kde bylo pro členy výboru připraveno i malé překvapení. "Na začátku dubna se každoročně koná Světový den autismu. Osobně se s touto problematikou setkávám často, jsem patronem třídy pro děti s tímto onemocněním v pardubickém centru Lentilka. A právě ve spolupráci s pedagogy tohoto zařízení jsme pro mé kolegy připravili malý test - převedli jsme část psaného textu do obrázkových symbolů, kterými se pacienti s autismem lépe dorozumívají. Většina členů výborů jsou lékaři, ale nejen oni s touto "hrou" dokázali velmi dobře poradit," prozradil Jiří Skalický.

Výbor pro zdravotnictví byl už druhým výborem, který v krátké době navštívil Pardubický kraj. V uplynulém týdnu do regionu zamířili i členové Výboru pro obranu. Ti se zaměřili zejména na jednání s vedením firem působících v obranném průmyslu, který má v Pardubickém kraji velmi silnou tradici. 


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK