Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Léčebné lázně Bohdaneč slavnostně zahájily již 117. lázeňskou sezónu

O uplynulém víkendu Léčebné lázně Bohdaneč otevřely své brány široké veřejnosti a za doprovodu bohatého programu oficiálně zahájily lázeňskou sezónu. Tu otevřel výkonný ředitel lázní Jiří Vitík spolu se starostkou města Květoslavou Jeníčkovou. Slavnostní spuštění fontán sice ovlivnilo nepříznivé počasí, na které reagovala větrná čidla hlavní fontány na kruhovém objezdu v centru lázeňského města, ale následný bohatý program pro děti i dospělé již chladné počasí nijak neohrozilo.

Hudební část oslav odstartovalalegendární zpěvačka, které obohatila českou muziku o rhythm and blues a rock and roll, paní Yvonne Přenosilová. Následně se areálem neslo reggae v podání průkopníků tohoto stylu u nás a další stálice naší hudební scény skupiny YoYo bandv podání průkopníků tohoto stylu u nás a další stálice naší hudební scény skupiny YoYo band, která byla hlavní hvězdou odpoledního programu. Návštěvníky roztančil i hit, který samozřejmě nesměl chybět – Rybitví, kterým byla celorepublikově proslavena nedaleká obec. Odpolední program uzavřela multižánrová kapela Uši Music Band, která dostála svému označení a lázeňský areál tak měl tu čest se seznámit s hity nejrůznějších žánrů v perfektním muzikantském podání.

V průběhu celého dne mohli návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušet volně prodejné procedury z nabídky Léčebných lázní Bohdaneč. Využít mohli i možnosti k nahlédnutí pod lázeňskou pokličku a to prostřednictvím komentovaných prohlídek areálu. V rámci oslav nechyběly mažoretky ani ukázky akrobatického rokenrolu. Zájem byl i o lázeňské poradenství a bezplatné měření tělesných hodnot u stánků zdravotních pojišťoven. Na své si pak přišly zejména děti, pro které byl připraven bohatý doprovodný program – potkali se s královským párem v podání nejpopulárnějších herců Východočeského divadla Petry Janečkové a Ladislava Špinera, držitel ceny Thálie. Zúčastnit se mohly i řady soutěží a akcí – pobavily se tak s klaunem Čiko, prošly si pohádkovou trasu se soutěžemi, na které na ně čekaly další pohádkové postavy, zúčastnit se mohly i balónkové show či se svést na koni.

Kdo navštívil v podvečer lázeňskou kavárnu, mohl se nechat unést na vlně jazzových a swingových klavírních melodií nebo se zaposlouchat do saxofonu či jedné z fléten Andrey Sax. Úspěšná byla rovněž večerní Gastro škola hrou s Janem Honzou Lušovským, který přítomné hosty zasvětil do magie správného postupu při objednávání vína v restauraci.

Unikátní výstava představuje architektonické klenoty bohdanečských lázní

V průběhu oslav byla zahájena výstava Architektonické bohatství Léčebných lázní Bohdaneč, která se do lázeňského areálu přestěhovala z expozice v Kotěrově centru v pražské Trmalově vile.

I nadále je možné tuto výstavu v lázeňském areálu shlédnout a jejím prostřednictvím se seznámit se zajímavostmi jednotlivých lázeňských pavilonů a v obecné rovině i s historií a rozvojem lázní. Pozornost je soustředěna především na jednou z nejvýznamnějších staveb 20. století - pavilon Gočár, který dodnes nese jméno svého tvůrce Josefa Gočára.

Lázeňský areál i nadále láká k návštěvě

Výkonný ředitel Jiří Vitík připomněl, že areál je pro veřejnost otevřen celoročně. Proto nezoufejte, pokud jste nestihli aktuální slavnostní zahájení lázeňské sezóny. Při cestě z Pardubic stačí zdolat pouhých 8 kilometrů, z Hradce Králové pak rovný dvojnásobek a ocitnete se v malebném lázeňském areálu. Lázeňské město s Pardubicemi navíc spojuje městská hromadná doprava (trolejbusová linka č. 3).

Příroda tyto lázně obdarovala vlastními přírodními léčivými zdroji, a to rozsáhlými ložisky slatiny nacházejícími se v nedalekém okolí a přírodní minerální vodou. K návštěvě láká například lázeňský park, kterým prochází stezka Gočárovým okruhem, po které je možné se vydat individuálně nebo s průvodcem. V parku roste přibližně sto druhů dřevin, jejichž stáří se pohybuje kolem osmdesáti let. Krásu malebné rovinaté krajiny dotváří okolní jehličnaté a listnaté lesy, háje a středověké pozůstatky rozsáhlé rybniční soustavy, které spolu s lázeňské domy obklopenými spoustou zeleně lákají především k procházkám a cykloturistice. Své tělo si můžete protáhnout i v příjemně vyhřívaném bazénu.

Po sportovním výkonu si můžete v lázeňské kavárně pochutnat na kvalitní kávě s poctivými tradičními zákusky. Lázně disponují kvalitním léčebně-rehabilitačním i wellness zázemím a proto se můžete odměnit i některou z wellness procedur. Nebudete-li spěchat domů a zdržíte-li se i do podvečerních hodin, můžete se zaposlouchat do některého z kulturních či vzdělávacích programů, které lázně pro své návštěvníky pravidelně připravují.

Specialista na prevenci a léčbu potíží pohybového aparátu

Léčebné lázně Bohdaneč se zaměřují na léčbu pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, vertebrogenní syndromy a Bechtěrevovu nemoc. Zajišťují léčbu dlouhodobých potíží, předoperačních i pooperačních stavů a poúrazovou rehabilitaci. Velmi dobrého jména dosáhly v oblasti rehabilitace totálních endoprotéz. Jsou vyhledávaným místem nejen k  léčbě, ale také k  zajištění prevence, relaxaci a odpočinku. Celý lázeňský areál je nekuřácký.

Zdroj: Léčebné lázně Bohdaneč


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK