Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Jubilejní dostihová sezona v Pardubicích byla zahájena

Pardubice, 8. května 2014 - V tradičním termínu 8. května byla na pardubickém dostihovém závodišti zahájena jubilejní dostihová sezona. Svůj program na rok, kdy se slaví 140 let od startu první Velké pardubické, připravil i Dostihový klub. Ten na pardubickém závodišti vznikl v 90. letech minulého století na podporu dostihů, včetně samotné Velké pardubické.

Zahajovací dostihový mítink sezony navštívilo velké množství diváků, které neodradily ani dešťové přeháňky. Odměnou jim bylo devět atraktivních dostihů a několik neočekávaných výsledků. Atmosféru dostihového dne si užíval i prezident Dostihového klubu Jiří Skalický.

„Z mého pohledu to byl povedený dostihový den plný překvapení, napětí i zábavy,“ hodnotil první mítink sezony Jiří Skalický. „Na sezonu jsme se připravovali i v Dostihovém klubu. Kromě toho, že klub pravidelně přispívá na financování dostihů, snažíme se do Pardubic přivést i zajímavé hosty a doprovodné programy. Domnívám se, že i tahle část programu k dostihům patří.“ Při úvodním dostihovém mítinku se v prostorách Dostihového klubu prezentovalo nově otevřené pardubické knihkupectví Mozaika, které se chce zaměřit především na regionální autory, a svou knihu tu pokřtila Libuše Konopová. Dostihový klub navštívila i známá módní kritička Františka Čížková, se kterou se prezident klubu Jiří Skalický domluvil na další návštěvě i spolupráci.

Do dostihového programu pak byla zařazena Cena Dostihového klubu. Kraloval jí svěřenec Josefa Váni Cross Ice, který čtyřletého valacha připravil pro svého syna Josefa Váňu mladšího.


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK