Jiří Skalický

DOKTOR | OBČAN | POLITIK

slideone.jpg

Pardubické letiště získalo statut první kategorie

Pardubice, 13. května 2014 - Čtyři roky se pardubické mezinárodní letiště snažilo získat status letiště první kategorie. Teď se to podařilo. Vytouženému „povýšení“ ale předcházely milionové investice a také odhodlání vedení společnosti East Bohemian Airport a.s. (EBA). U žádosti o statut prvního stupně stáli ředitel společnosti Jan Andrlík a tehdejší předseda představenstva Jiří Skalický.

„Přestože již několik týdnů nejsem v pozici předsedy představenstva EBA, mám z této zprávy samozřejmě velkou radost. Je to posunutí letiště zase o stupeň výše, mezi světovou elitu,“ prohlásil Jiří Skalický s tím, že už nyní má o služby pardubického letiště zájem velké množství leteckých společností. „Pardubice teď patří mezi letiště první kategorie, mají špičkové moderní vybavení pro bezpečnost provozu a technické zajištění letadel. Co ale stále ještě schází, je moderní a dostatečně kapacitní odbavovací terminál pro cestující. Věřím, že vlastníci letiště si zodpovědnost za udržení kvality letiště uvědomují a že výstavbu terminálu skutečně dotáhnou do konce,“ připomněl Jiří Skalický.

Pro získání statutu první kategorie na letiště doplňovali především navigační meteorologické vybavení, například měřič dohlednosti nebo přístroje pro meteorologické pozorování mraků. Všechna tato zařízení pomáhají při bezpečném přistávání letadel na plochu pardubického letiště.


2018 © Jiří Skalický - DOKTOR - OBČAN - POLITIK